ASANSÖR CE BELGESİ

CE işaretini bir ürünün Avrupa Birliği’nde satılabilmesi durumunda eğer ürünün Avrupa Birliği direktiflerinin kapsamındaysa CE Markası taşıması yasalar kapsamında bir zorunluluk halidir. CE üretmiş olduğunuz ürününüzün kalitesinin kanıtıdır. Asansör belgelendirme kapsamında ilgili direktif 2014/33/AB’dir. 01/09/2017 tarihinde zorunlu olacak olan yeni standardı ise EN 81-20 ve 01/10/2017 tarihinde zorunlu olacak olan yeni standardı ise EN 81-20 ve EN 81-50’dir.

CE işareti taşıyan bir ürün tüketici tarafından belli standartlara, kalite ve güvenlik standartlarına uygun olduğunu bilinmesini sağlamış olur. CE işareti taşıyan bir ürünün güvenilir olduğunu göstermektedir. Avrupa Birliği uyum kapsamında ülkemizde bu standartları uygulamakta ve CE standartları ülkemizde de kanuni düzenlemeler eşliğinde bir zorunluluk olarak belirlenmiştir ve üretim yapan sektörler için gereklidir.

Asansör Firmalarının mevcut yasalar ve yönetmelikler gereği CE Belgesi almaları zorunludur. CE Belgesi almayan asansörcüler montaj yapamazlar. Yapmış oldukları ürünlere kendi markalarını vuramazlar.

SYB MÜHENDİSLİK, bünyesinde bulunan uzman mühendisler ve çözüm ortakları ile CE markalaması konusunda hizmet vermektedir.